0
Lifestyle Recenzje

Depilacja laserowa – czy boli, ile kosztuje, jakie efekty?

Od dawna jednym z moich największych marzeń była depilacja laserowa. Mam genetycznie uwarunkowane bardzo ciemne i grube owłosienie. I tak jak na rękach nigdy mi to nie przeszkadzało tak z nogami problem pojawiał się co najmniej przed każdą imprezą lub każdego lata, kiedy chciałam ubrać szorty lub sukienkę.

Aby wreszcie spełnić swoje marzenie udałam się do salonu Embellir w Gliwicach, gdzie mieści się jeden z 23 salonów Depilacja.pl, na których usługi zdecydowałam się w ramach współpracy z tą firmą. Chcę Wam jednak szczerze i bez ściemy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.

Jak przygotować się do takiego zabiegu?

Skóra przed zabiegiem powinna być czysta, dlatego zaleca się uprzednio kąpiel oraz niestosowanie w tym dniu żadnych kosmetyków na skórę. Włoski powinny być zgolone jednorazową golarką, NIE usunięte depilatorem, woskiem czy pęsetą, ponieważ zabieg polega na zniszczeniu cebulki włosa, a poprzez ingerencję wcześniej wymienionymi przyrządami zostałyby wyrwane, a co za tym idzie zabieg nie mógłby się odbyć. Przez pierwsze 4-5 zabiegów należy ogolić nogi przed zabiegiem. Na kolejne zabiegi przychodzi się z dłuższym owłosieniem, aby osoba wykonująca zabieg mogła zaznaczyć miejsca, które szczególnie muszą być poddane naświetleniu, aby ich nie opuścić. Wtedy to ona goli włoski na miejscu. Nie wolno się opalać ani na słońcu ani w solarium przez 2 tygodnie przed i po zabiegu, dlatego lepiej wykonywać zabiegi depilacji przez zimę. Aczkolwiek ja po wakacjach na Majorce otrzymałam od pani z Depilacja.pl zalecenie, że muszę z kolejnym zabiegiem poczekać nawet 6 tygodni. Dlaczego należy czekać? Skóra poprzez wysoką pigmentację jest narażona na poparzenia, dlatego należy się zawsze stosować do zaleceń.

Na czym polega?

Podczas depilacji laserowej wybrane partie ciała naświetlane są specjalną wiązką światła, która przenika przez skórę do mieszka włosowego i niszczy cebulkę włosa. Z każdym zabiegiem stopniowo podwyższane są parametry, aby włosy, które się już przyzwyczaiły do danej mocy pobudzić coraz to mocniejszą dawką światła. Nie można jednak zaczynać od razu od tych najwyższych parametrów, ponieważ groziłoby to poparzeniami skóry. Musi ona się powoli przyzwyczajać do zmian natężenia wiązki światła.

Jakim sprzętem wykonywać depilację?

U mnie depilacja wykonywana była laserem LightSheer. Jest to laser diodowy posiadający certyfikaty bezpieczeństwa o najnowocześniejszej technologii zapewniający najbardziej trwałe usunięcie włosków. Najlepiej wykonywać zabiegi małą głowicą, bo jest bardziej precyzyjna i zapewnia lepsze efekty, jednak zabieg wtedy bardziej boli.

Dla kogo?

Wiązka światła celuje w melaninę czyli ciemny barwnik włosa. Im ciemniejsze włosy tym większa skuteczność. Lepszych efektów mogą się też spodziewać osoby, które mają grubsze włosy. Zabieg nie nadaje się niestety dla osób o bardzo jasnym owłosieniu, ponieważ światło lasera nie wyłapie barwnika, a co za tym idzie nie zniszczy włosa. Również osoby z bardzo ciemną karnacją nie powinny podchodzić do depilacji laserowej, ponieważ ich skóra zawiera dużą ilość melaniny, a światło lasera mogłoby źle wpłynąć na skórę.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Co z piegami?

Zabieg jest bezpieczny, ale przed depilacją wypełnia się ankietę o przyjmowanych lekarstwach, chorobach, alergiach czyli czynnikach, które mogą zmniejszać jego efektowność. Ankieta ma też na celu wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.

Depilacji laserowej nie mogą się poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na padaczkę, światłowstręt, łuszczycę, bielactwo, z otwartymi ranami oraz zażywające leki światłouczulające takie jak retinoidy i tetracykliny. Także w trakcie antybiotykoterapii ani choroby nie wolno przystąpić do depilacji laserowej ze względu na osłabienie organizmu. Zabiegi podczas miesiączki również nie są zalecane, ponieważ organizm jest wtedy bardziej wrażliwy na bodźce i depilacja może bardziej boleć. U mnie zabiegi wypadały w większości właśnie podczas miesiączki, ale nie widziałam różnicy, tak więc to kwestia indywidualna.

Piegi i pieprzyki zakrywane są przed zabiegiem białą kredką, która nie dopuszcza wiązki światła, dlatego nie ma się czego obawiać.

Czy boli?

Przez pierwsze dwa zabiegi bólu w ogóle nie było. Jedyne co czułam to takie lekkie ukłucia ciepła. Od trzeciego zabiegu się zaczęło, a z każdym kolejnym razem pod wpływem zwiększanych parametrów ból nabierał na sile. Kiedy stawał się nie do zniesienia decydowaliśmy się na chłodzenie lodem miejsc, które chwilę później miały zostać poddane depilacji. Zdecydowanie sprawiało to ulgę i zmniejszało ból. Jestem osobą o bardzo wysokim progu znoszenia bólu, ale powiem Wam, że nawet ja już czasami tam prawie płakałam z bólu. Najgorszy był ostatni zabieg, bo najwyższe parametry. Przyznam szczerze, że w życiu nie zdecydowałabym się na depilację laserową okolic bikini, ponieważ dla mnie byłby to ból nie do zniesienia.

Czy występują podrażnienia po zabiegu?

Podrażnienia występują i utrzymują się do 3-4 dni, najlepiej wtedy kremować podrażnione miejsca kremem Bepanthen lub aloesem. Czasami miałam nawet świąd na nogach, który potrafił się utrzymywać do 2 tygodni. Było to spowodowane zapaleniem mieszków włosowych. Jednak jak to babcie mówią: „jak boli to działa”. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i podatna na siniaki. Najmniejsze podrapanie może się skończyć posiniaczoną partią ciała od góry do dołu. Sama wtedy myślałam, że brakuje mi żelaza, wykonałam badania krwi, ale wszystko było w normie i okazało się, że właśnie podwyższone parametry depilacji laserowej były tego przyczyną, dlatego nie stresujcie się jeśli siniaki się pojawią, bo i szybko znikną.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zalecane jest minimum 6-7 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Nie wcześniej, ponieważ włos musi się najpierw znowu odbudować i zdążyć urosnąć. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, a depilacja niszczy tylko te w aktywnej fazie wzrostu widoczne dla naszych oczu. 5 tygodni przerwy to taki optymalny czas na odbudowę włosa i tego się też trzymałam. W sumie wykonałam 9 zabiegów*, ponieważ miałam bardzo oporne owłosienie, które nie chciało znikać i wymagało więcej zabiegów. Na nogach najbardziej opornymi miejscami są kolana i kostki, ponieważ skóra znajduje się bardzo blisko kości i ciężko potraktować ją laserem.

*W ramach reklamacji otrzymałam 2 dodatkowe zabiegi, a więc w sumie przeszłam 11 zabiegów. O reklamacji czyt. w EDIT pod koniec artykułu.

Ile kosztuje?

Pakiet roczny na jedną część ciała wynosi 999 zł i jest to moim zdaniem najkorzystniejsza opcja. Jest to pakiet „do skutku” obejmujący max. 9 zabiegów. U Depilacja.pl nogi liczone są jako dwie partie ciała czyli łydki i uda, dlatego całkowity koszt pakietu na depilację nóg wynosi 1998 zł.

Jeden zabieg jednej partii ciała kosztuje 179 zł (przy nogach jest to 2 x 179zł), jednak licząc min. te 6 potrzebnych zabiegów do trwałego efektu przekraczamy już cenę pakietu rocznego. A zważając na to, że taka ilość zabiegów może nam nie wystarczyć zdecydowanie bardziej opłaca się pakiet roczny.

Jakie efekty? Czy efekt jest długotrwały?

Pierwsze efekty widziałam już po drugim zabiegu. Jest to naprawdę świetne uczucie, kiedy patrzysz, a tu 2 tygodnie bez depilacji i ani jednego włoska. Jednak nie można się łudzić, że widząc te efekty pozostaniemy na jedynie 2-3 zabiegach, bo po każdym zabiegu włosy rosną wolniej, ale jednak odrastają. Potrzeba odpowiedniej ilości zabiegów, aby cieszyć się trwałymi efektami. Oprócz braku owłosienia depilacja laserowa ma też inne plusy. Skóra na nogach staje się delikatniejsza, bardziej gładka, a włosy o wiele jaśniejsze już po kilku zabiegach. Ja po skończonej, trwającej w sumie równy rok, depilacji laserowej jestem naprawdę zadowolona. Wprawdzie ciężko mi na chwilę obecną ocenić długotrwałe efekty, bo jestem dopiero 2 miesiące po ostatniej depilacji*, ale póki co mam totalny brak włosków 🙂 Wreszcie koniec z podrażnieniami po depilacji golarką i zapaleniem włosków, co mi wcześniej najbardziej doskwierało.

*tekst napisany został w styczniu 2019

Jakie długotrwałe efekty? Jak wygląda reklamacja?

O długotrwałych efektach chciałam podzielić się z Wami dopiero kilka miesięcy po skończonych zabiegach, aby moja ocena była wiarygodna. Po czasie zauważyłam jednak, że włoski powróciły, szczególnie na udach i to tak z 60% włosków. Na łydkach miałam spokój i po 9 zabiegach pozbyłam się ok. 90% owłosienia. Dlaczego na udach włoski powróciły? Mam bardzo oporne owłosienie, 9 zabiegów i prawie rok czasu to już i tak dość spory okres zabiegów. Na łydkach zabiegi wykonywane miałam w głównej mierze małą głowicą. Na udach byłoby to zbyt czasochłonne i pani z gabinetu zdecydowała się na traktowanie moich ud dużą głowicą (co też należy do zaleceń Depilacja.pl). Jak widać u mnie, nieskutecznie. Zwracajcie więc uwagę na to, czy zabiegi wykonuje się małą czy dużą głowicą. Mała jest dokładniejsza i o wiele bardziej boli, ale jak już zapłaciliście to jednak warto się przemęczyć dla prawdziwych efektów. Z reklamacją u Depilacja.pl nie ma żadnych problemów. Wysłałam zdjęcia nóg z moim ponownym owłosieniem i po kilku dniach otrzymałam odpowiedź zwrotną, że w ramach reklamacji będę mogła wykonać dwa dodatkowe zabiegi. Zabiegi reklamacyjne na udach wykonane zostały tym razem małą głowicą.

EDIT (listopad 2019): Co do moich ud po zabiegach reklamacyjnych stwierdzam, że potrzebne byłyby mi jeszcze jakieś 4 zabiegi, aby pozbyć się pozostałego owłosienia (czyli w sumie 15 zabiegów). Za to na łydkach efekt jest bardzo zadowalający. Szczerze nie wiem, od czego to u mnie zależy. Może to mieć podłoże genetyczne, ponieważ badania krwi nie wykazały niczego. Jak widać efekty depilacji laserowej to sprawa mocno indywidualna. Efekty zależą od przeróżnych czynników. Jedni potrzebują jedynie kilku zabiegów, drudzy kilkunastu. Nie sugerujcie się zatem opiniami koleżanek. Zostaje tylko samemu przetestować.

Czy polecam?

Mimo nie do końca zadowalających efektów na udach – polecam bardzo! Dlaczego? To był  pierwszy rok, kiedy prawie całe lato przechodziłam w sukienkach. Pierwszy raz w życiu nie wstydziłam się swoich nóg, nie chowałam ich w spodniach. Wcześniej miałam wielki problem z wrastającymi włoskami po depilacji i zaczerwieniami, do tego niemiłosiernie piekły mnie nogi po goleniu, a zanim wszystko się zagoiło, nogi trzeba było depilować ponownie. Powiem Wam, że takie gładkie nogi bardzo podnoszą pewność siebie i pozwalają się poczuć kobieco. Moje nogi stały się również przyjemniejsze w dotyku, a włoski, które mi jeszcze zostały na udach, są o wiele jaśniejsze niż były. Myślę, że dla stałego efektu będzie trzeba powracać co jakiś czas do zabiegów (przynajmniej u mnie), ale zachód jest tego warty 🙂

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, a jeśli chcielibyście jeszcze o coś zapytać to piszcie śmiało w komentarzach 🙂

A Wy macie jakieś doświadczenia z depilacją laserową? Korzystałyście z usług Depilacja.pl? Dajcie znać pod postem! 🙂

Zobacz również

Kup teraz
Subskrybuj
Powiadom o
guest

18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
4 lat temu

Ja przeszłam depilacje laserową w 2014/2015 roku ( robiłam łydki, pachy) i trzeba robić dostrzały co jakiś czas. Nie ma tak, że zrobiliśmy depilacje i koniec, żadnego włoska do końca życia. Jest ich co prawda mniej i są osłabione, ale po czasie się pojawiają. Tak jest w moim przypadku. Pomimo tego też nie żałuję i uważam że to była dobra inwestycja

Kamila
Kamila
4 lat temu
Odpowiedź do  Kasia

Zdecydowałam się na depilację laserową bikini kilka miesięcy temu. Pani uprzedziła mnie o bólu i zaleciła kupienie kremu EMLI (krem ze znieczulenie). Pierwszy zabieg przeszedł bardzo sprawnie, bez żadnych skutków ubocznych. Niestety po drugim zabiegu na mojej skórze wystąpiła bardzo silna reakcja alergiczna. Niestety musiałam przerwać zabiegi, jednak różnica po 2 zabiegach jest bardzo duża. Dostałem zalecenie, aby przerwać zabiegi i spróbować za jakiś czas ponownie. Mimo tego bardzo polecam bo efekty mogą być świetne!

Kamila
Kamila
4 lat temu
Odpowiedź do  Jessica

Okropny świąd, zaczerwienienie oraz opuchlizna. Wszystko utrzymywało się kilka dni, do momentu kiedy nie zaczęłam stosować leków przepisanych przez lekarza.

majkasm
majkasm
4 lat temu

Cześć,
Powiem ci, ze trafiłam idealnie z postem, bo własnie od jakiś 3 dni zaczęłam rozważać depilacje laserową. Mam tak samo jak miałaś ty, ciemne i grube włosy i od jakiegoś czasu zmagam się z zapaleniem mieszków włosowych. Jakiejkolwiek metody bym nie używała, mam całe nogi w krostach. Czy mogłabyś powiedzieć mi, czy jak poszłaś na depilacje laserową to miałaś już wcześniej podleczone nogii z zapalenia mieszkow włosowych?

Asia
Asia
4 lat temu

Chyba jednak nie jesteś osobą o silnym progu bólu, skoro od razu mówisz, że przy depilacji bikini byś nie wytrzymała. Ja miałam zabiegi na bikini głębokie i nie było źle, można wytrzymać bez zadnego problemu. Czasami nawet było to przyjemne :p.

Paula
Paula
4 lat temu

Cześć, jak długo utrzymują się efekty skutecznej serii depilacji?

Ruda
Ruda
4 lat temu

Ja kupiłam sobie depilator laserowy i mam na własność. Działa. Zawsze miałam bardzo czarne włoski, a przy mojej jakże białej jak u córki młynarza skórze było widać każdy włosek. Nigdy nie poszłabym do salonu , żeby przepłacać i to taka wielka kwotę. W domu robię depilację sama i zawsze mnie dziwi, jak ktoś pisze, że to boli, bo mnie nie boli wcale. Przy blysnieciu odczuwam tylko ciepło i nic poza tym. Także pewnie ból to sprawa indywidualna. Efekty mam, które mnie zachwycają, zobaczę, jak będzie, kiedy już skończę z tymi włoskami na dobre, póki co to aż milo spojrzeć na łydkę i widzieć, że mam 10 włosów w miejscu, gdzie kiedyś miałam ich chyba z tysiąc ?powodzenia dziewczyny ??

Ruda
Ruda
4 lat temu
Odpowiedź do  Jessica

Być może. Używam Philipsa, ale nie powiem jakiego konkretnie, bo nie chce reklamować. Fakt, super sprawa, bo robisz depilację, kiedy masz czas i ogólnie myślę, że jeśli ktoś jest w stanie wydać 2tysiace na zabieg, równie dobrze może kupić sobie własny i wtedy wychodzi finansowo nawet taniej, robi sobie w domu i nie musi dopłacać za każdą kolejną partię ciała, a to jest super ? ogólnie przy moim żadnych zaczerwienień, bólu, ani zapalenia jak u Ciebie. Pewnie też dużo zależy od skóry, chociaż ja zaczynałam na 1 to nic nie działało, mimo, że wg instrukcji, na moją śnieżnobiałą skórę i czarne jak węgiel włoski zalecano program 1. ruszyło dopiero przy 5, ale warto ?

Katarzyna
Katarzyna
4 lat temu

Nie porównujmy lasera diodiwego (ani jakiego kolwiek innego, aleksandrytowego czy yag) do urządzenia IPL! Te domowe urządzenia to nie jest laser. Reklamy naciągają prawdę wmawiając że to laser a tak nie jest. Proszę poczytać w internecie o różnicach. Pozatym IPL nie da długotrwałych efektów, włosy i tak w końcu zaczną odrastać.
Nikt nie pozwolił by na używanie urządzenia laserowego w domowym zaciszu, to nie jest bezpieczne.

Daria
Daria
3 lat temu

Zastanawiam się właśnie nad tym zabiegiem, ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii. Seria kilku zabiegów pozwala bezpowrotnie pozbyć się zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała, co z pewnością jest bardzo komfortowe.

Magda
Magda
3 lat temu

ALOESU NIE STOSUJE SIĘ PO DEPILACJI LASEROWEJ!!! Absolutnie nie! Może stąd to ‘zapalenie mieszków’, cud że nic poważniejszego się nie stało. Rumianek Jeszcze gorszy. Najlepiej używać panthenol, alantan.

Paulina
Paulina
2 lat temu

Witam. Miałam opory co do depilacji laserowej (jak to zniosę, jaki ból, jaki efekt), bo dotychczas korzystałam z depilacji woskiem, ale że pojawiła się promocja na depilację laserową w moim gabinecie to zdecydowałam się na początek, na depilację paszek. Moje owłosienie też jest dosyć intensywne na nogach i jeszcze na paszkach (na rękach np. spoko – delikatne i nie rzucają się w oczy). Jestem po trzecim zabiegu na paszki i to jest jakiś miracle! 😀 Delikatnie widoczne owłosienie, od zabiegu do zabiegu nie muszę prawie w ogóle ich golić! Jak ja marzyłam o takiej sytuacji, w dodatku paszki to też bardzo delikatny obszar do golenia, więc w lato będę chodzić chyba z podniesionymi rękami, bo taka jestem zadowolona ^^. Teraz zaczynam rozmyślać na opcji depilacji nóg laserem, jednak cena np. tych 6 zabiegów jest dosyć wysoka i nie każdy jest w stanie od razu zapłacić taką kwotę, ale skoro przy paszkach jest taki efekt, to warto spróbować w przyszłości depilacji nóg. Pozdrawiam 🙂

18
0
Skomentujx